недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 0

Душебаев почна да тренира

Душебаев има повреда на раката ,а ја заработи на пријателскиот натпревар меѓу Шпанија и Бразил, пред стартот на Европското првенство во Данска.

dusko-dv

Поврзани вести

Десниот бек на македонскиот ракометен шампион Вардар, Алекс Душебаев почна со полесни тренинзи и се очекува да биде во тимот на Раул Гонзалез Гутијерез наредниот месец

“Се чувствувам се подобро и подобро.Започнав да тренирам редовно, но сеуште не сум подготвен да го дадам максимумот. Ќе направам пауза до крајот на Февруари, па веќе од март ќе бидам на располагање да им помогнам на моите соиграчи”, изјави Душебаев.

Душебаев има повреда на раката ,а ја заработи на пријателскиот натпревар меѓу Шпанија и Бразил, пред стартот на Европското првенство во Данска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести