среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 26

Душебаев сакаше да се пресмета со Гудмундсон

Screen shot 2014-03-24 at 4.46.59 PM

Последни вести

Голем скандал се случи на крајот од средбата во Киелце, меѓу екипите на Киелце и на Р.Н.Ловен во ракометната Лига на шампиони. Спречена беше физичка пресметка меѓу двајца славни тренери, Талант Душебаев и Гудмундур Гудмундсон.

Изнервиран од “постојаните провокации“ на Исланѓанецот, Душебаев тргна кон него да се пресметува, но беше задржан од присутните. Расправата продолжи и на прес-конференцијата по натпреварот, на која Душебаев го обвини Гудмундсон дека непристојно гестикулирал, а овој му врати дека е лажго и дека вакво нешто првпат му се случува во животот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести