сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 8

Дувњак: Вардар заслужи да игра четвртфинале

images

Поврзани вести

Најдобриот ракометар за 2013 година Хрватот, Домагој Дувњак по елиминацијата на својот Хамбург од Вардар  во осминафиналето од Лигата на шампионите, истакна дека македонскиот шампион заслужено се пласираше во четврт финалето.

“Знаевме дека ќе биде тешко во ревншот. Вардар е одличен тим и заслужи да игра во четвртфиналето. На нас ни преостанува само да жалиме што повеќе нема да бидеме дел од завршницата во најквалитетното клупско натпреварување”, изјави Дувњак.

Хрватот истакна дека според него главен фаворит за титулата е Барселона, но и дека е можно  друг тим да ја освои титулата.

“Многу добри тимови се пласираа во четвртфиналето , но силно верувам дека Барселона ќе ја освои титулата. Тие имаа многу силен тим, а со новите играчи Кирил Лазаров и Никола Карабатиќ, не верувам дека ќе ја пропуштат шансата да се закитат со титулата. Но, секогаш постојат можности некој друг тим да ја освои титулата, како што бевме ние минатата сезона“, додаде Дувњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести