Македонија,Крими хроника

ФОТО: Автомобили горат во Капиштец

ФОТО: Автомобили горат во Капиштец

Автомобил се запалил попладнево околу 14 часот на улицата Антон Панов во центарот на Скопје.

Според очевидци, автомoбилот од марката „Рено“ е целосно уништен од пожарот, а пламените јазици зафатиле уште еден автомобил од марката „БМВ“.

Две противпожарни возила веднаш интервенирале, а пожарот бил изгаснат.

Причините, како и висината на материјалната штета, дополнително ќе се утврдат. За среќа, повредени нема.

IMG_1915B

IMG_1914A