понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Автомобили горат во Капиштец

IMG_1916C

Поврзани вести

Автомобил се запалил попладнево околу 14 часот на улицата Антон Панов во центарот на Скопје.

Според очевидци, автомoбилот од марката „Рено“ е целосно уништен од пожарот, а пламените јазици зафатиле уште еден автомобил од марката „БМВ“.

Две противпожарни возила веднаш интервенирале, а пожарот бил изгаснат.

Причините, како и висината на материјалната штета, дополнително ќе се утврдат. За среќа, повредени нема.

IMG_1915B

IMG_1914A

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести