недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 52

Два напади со автомобил бомба, најмалку 14 мртви

Автомобил бомба експлодира во центарот на багдадскиот кварт Баб ал Моадам, во близина на полициски пункт при што загинаа осум луѓе.

багдад

Поврзани вести

Друг автомобил бомба експлодира во источниот кварт Ал Обеиди. Во тој напад загинаа шест луѓе, а десетици се ранети.

За нападите одговорност презеде ИД.

Најчитани вести