петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Два нови филма во кино „Милениум“

UnitedPassions(Foto)

Последни вести

Киното „Милениум“ најави две премиери на својот репетоар кои ќе почнат да се емитуваат од четврток, 19.06.20124 година.

Во екот на светското првенство во фудбал, на програмата премиерно продукцијата која го одбележува формирањето на Светската фудбалска федерација и стартот на Светските фудбалски првенства, филмот „ФИФА 2014: Обединети Страсти“ во режија на Frédéric Auburtin, со Tim Roth, Sam Neill, Thomas Kretschmann, Gérard Depardieu во главните улоги.

Ново филмско остварување ќе проследиме и од анимираната продукција. Второто поглавје од епската трилогија „Како да го дресирате вашиот змеј“, филм во кој гласовите ги позајмија Jay Baruchel, Cate Blanchett, Gerard Butler.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести