четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Два пати за три месеци добил милион долари на лото

120212133

Последни вести

Роберт Хамилтон од Индијанаполис дефинитивно е најсреќниот Американец, со оглед на тоа дека дека за три месеци два пати добил на лото милион долари.

Претставници на Лотаријата во Индијана соопштиле дека Хамилтон добил милион долари, а истиот износ, веќе го добил на лото во април, пренесува Фокс њуз.

Среќниот добитник изјавил дека првиот милион долари ќе ги искористи за да ги исплати сите долгови, да купи куќа за себе и сопругата, да оди на одмор и да вложи во бизнис.

Дел од втората добивка ќе ја искористи за да си купи мотор, планира Хамилтон.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести