сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Два тона марихуана запленети во Валона

Марихуаната била наменета за италијанскиот пазар.

marihuana

Поврзани вести

Огромно количество марихуана заплени албанската полиција во близина на градот Валона.

Според албанските медиуми дрогата била откриена во автомобил во кој се превезувале три лица, сите се уапсени.

Како што соопштува полицијата,марихуаната  доаѓа од селото Лазарат, познато како рај за одгледувачите на дрогата.

Марихуаната била наменета за италијанскиот пазар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести