сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Два турски ловци се урнаа во централниот дел на земјата

468762-thumb

Последни вести

Два турски авиона-ловци се урнаа во централната турска провинција Малатија за време на воена вежба, пренесоа британските медиуми.

Еден од пилотите загинал.

Спасувачките екипи пронашле остатоци од машините и се уште трагаат по тројцата други пилоти.

Најчитани вести