среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Дваесет и петгодишно момче загина во сообраќајка кај Трубарево

soobrakajka

Поврзани вести

Едно лице загина, а три лица се повредени во тешка сообраќајна несреќа која се случила  вчера кај селото Трубарево.

До несреќата дошло кога се судриле автомобили од марката „опел вектра“ управувано од П.Ј.(20) од Скопје и „југо“ управувано од Горан Н.(25) од Скопје.

Со тешки телесни повреди се здобил Горан, кој со возило на итна медицинска помош бил пренесен во Градска општа болница, а подоцна им подлегнал на повредите, додека неговата сопатничка И.В.(20) од Скопје е пренесена и задржана на лекување во Ургентен центар „Карил“-Скопје,  а телесно поредени се П.Ј. и Ѓ.К.(21) од Скопје, кои се задржани на лекување во Ургентниот центар Скопје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести