вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Дваесет и седумгодишна девојка киднапирана во штипско

kidnapiranje

Поврзани вести

Дваесет и седумгодишната А.М. од село Калузлија била киднапирана од страна на две лица кај местото викано Џумајлија.

Лицата дошле на горенаведеното место, а едниот ја фатил оштетената во пределот на рацете, почнал да ја влече, велејќи и дека ќе ја земе со него за да му биде сопруга при што истата давала отпор. Другото лице ја внесло во автомобилот со непознати таблички и истите се одалечиле во непознат правец. Случајот е пријавен од А.М.(27) од О.Карбинци, која била заедно со оштетената во моментот кога лицата противправно ја лишиле од слобода.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на А.М..

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести