вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Дваесет и тригодишно момче загина во тешка сообраќајна несреќа

soobrakajka

Поврзани вести

Дваесет и тригодишно момче загина, а друго е повредено во тешка сообраќајна која се случила вчера попладнето на патот Крива Паланка-Куманово.

До несреќата дошло кога возачот на „Голф“, 28-годишниот М.С. изгубил контрола, излетал од патот и удрил во дрво. На пат кон болница на тешките повреди им подлегнал 23 годишниот Давор П. од Старо Нагоричане, кој бил сопатник во автомобилот.

Возачот М.С., кој исто така е тешко повреден, бил пренесен во кумановскиот медицински центар, но поради сериозноста на повредите подоцна е транспортиран во Ургентниот центар во Скопје.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести