вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дваесетгодишен струмичанец силувал тринаесетгодишно девојче

силување

Поврзани вести

Дваесетгодишно момче од Струмица силувал тринаесетгодишно девојче.

Во с.Банско-Струмичко, пријавениот заедно со уште еден соучесник го пресретнале 13-годишното девојче, насилно ја внеле во патничко возило „опел вектра“ и ја однеле во куќа во Струмица каде Т.Д. извршил полови дејствија врз девојчето, а потоа со такси возило ја вратил и ја оставил во близина на нејзината куќа.

На пријавениот му е одредена мерка притвор во времетрање од 30 дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести