недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дваесетгодишно момче загина во сообраќајка кај Велешта

Дваесетгодишно момче почина откако доцна синоќа со својот автомобил удрил во паркиран камион на патот Охрид - Дебар

soobrakjajka ilustracija

Поврзани вести

Дваесетгодишно момче почина откако доцна синоќа со својот автомобил удрил во паркиран камион на патот Охрид – Дебар во близина на селото Велешта, информира утрово полицијата.

 

Според полициските информации, младиот Р.К. од Велешта околу 22.30 часот од засега непознати причини удрил во камион „сканија“ што бил паркиран покрај патот. Поради сериозните повреди, момчето починало на пат кон болница.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести