недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Двајца американски граѓани се меѓу жртвите на нападот во Кабул

kongres sad

Поврзани вести

Двајца американски граѓани се меѓу жртвите на нападот во познатиот ресторан во главниот град на Авганистан, соопшти амбасадата на САД во Кабул, пренесе „АФП“.

„Американската амбасада потврди дека двајца американски државјани се меѓу жртвите на терористичкиот напад, извршена минатата ноќ во Кабул“, соопшти амбасадата.

Во нападот загинаа вкупно 21 лице, од кои 13 се странски државјани.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести