среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Двајца цивили убиени во Доњецк

donjeck

Поврзани вести

Двајца цивили се убиени денеска во центарот на Доњецк.

Силни експлозии одекнале во текот на ноќта во центарот на градот.

На улиците има урнати дрва, парчиња од муниција, прозорците на околните згради се скршени, а фасадите на куќите и продавниците се оштетени од нападот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести