среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Двајца Грци добија доживотна за убиство на имигрант

immigrants-greece

Поврзани вести

Дионисис Лиакопулос и Кристос Стергиопулос од Грција се осудени на доживотна казна затвор поради убиството на 27-годишен работник – Пакистанецот Сахзат Луман во атинскиот кварт Петралона пред една година.

Според пресудата двајцата извршиле убиство во стабилна ментална состојба и нанеле седум убоди со нож на жртвата. Тие заеднички одлучиле да го одземат животот на невин странец. Кој го нанел смртоносниот удар не е важно, важно е дека двајцата сакале да го направат тоа уште од самиот почеток, се наведува во пресудата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести