петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Двајца исчезнати во Скопје за 24 часа

Педесегодишна жена и дваесет и петгодишна девојка - двајца исчезнати за 24 часа

Двајца исчезнати во Скопје за 24 часа

Поврзани вести

Двајца исчезнати во Скопје за 24 часа. Станува збор за педесегодишна жена и дваесет и петгодишна девојка.

Педесет и тригодишниот Х.Ј. вчера во полициската станица Ѓорче Петров пријавил дека завчера исчезнала педесетгодишната К.М.Ј.

Триесетгодишниот Ц.Н. исто така вчера пријавил во полициска станица Гази Баба дека исчезнала неговата дваесет и петгодишна сопруга, С.Н.

Од МВР информираат дека преземаат мерки за пронаоѓање на исчезнатите лица.

 

Бројот на исчезнати во Скопје секојдневно расте, а повеќето од исчезнатите лица се малолетници.

Најчитани вести