петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Двајца Италијанци исчезнаа во Либија

libija

Поврзани вести

Двајца италијански градежни работници се исчезнати во источниот дел на Либија, соопшти министерството за надворешни работи на Италија поради тековната нестабилност во земјата по соборувањето и смртта на диктаторот Моамер Гадафи, пренесе „АФП“.

Двајцата мажи од јужниот италијански регион Калабрија работеле на проект за изградба на пат во Дерна кон градежната компанија „Генерал Ворлд“. Италијанците престојувале во Либија неколку месеци.

Двајцата мажи вчера не се вратиле од работа , а нивниот автомобил е пронајден од нивни колеги празен во изолиран дел на градот.

Од министерството посочуваат дека се разгледуваат сите можности и се работи на решавање на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести