четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Двајца кавадарчани приведени за издржување затворски казни

Двајца кавадарчани денеска се приведени за издржување затворски казни.

Поврзани вести

Велешката полиција денеска приведе двајца разбојници за одлежување затворски казни.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, приведени се 26-годишниот Митко М. и 24-годишниот Спаско Т., двајцата од Кавадарци.

Митко М. Се барал за издржување затворска казна во траење од една година и седум месеци, за сторено кривично дело “разбојништво”. Истиот е спроведен во Затвор – Гевгелија.

Спаско Т. се барал за издржување затворска казна во траење од пет години, за сторено кривично дело “разбојништво”. Истиот е спроведен во Затвор – Идризово.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести