недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Двајца малолетници избодени со нож во Железара

noz

Поврзани вести

Две момчиња на возраст од 16 години биле нападнати со нож во скопската населба Железара, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Инцидентот се случил синоќа околу 21,50 часот, кога малолетниците Ј.П. и Е.И. биле нападнати од поголема група на лица.

Веднаш биле пренесени во Ургентниот центар, каде што на Ј.П. му е констатирана расекотина на десната натколеница, а Е.И. имал убод во стомакот.

Полицијата работи на целосно расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести