вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Двајца мртви пред „Рамстор“ во Ново Лисиче

Неофицијално на убиството му претходело расправија помеѓу маж и жена.

policiska-lenta

Поврзани вести

Пред маркетот Рамстор во Ново Лисиче, вечерва во 20.30 часот се случило убиство. Според информации од очевидци, две лица се мртви, пишува „Република“.

Неофицијално на убиството му претходело расправија помеѓу маж и жена.

Од МВР сѐ уште не даваат информации за  настанот во скопската населба.
На лице место се екипите на Брза Помош и полиција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести