понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Двајца мртви во вооружен судир во Косово

Инцидентот се случил синоќа, нешто по полноќ, во ресторанот „Шега“ во Милошево, потврди косовската полиција.

poli

Последни вести

Две лица се убиени и двајца се повредени во вооружен судир во косовското село Милошево, во општина Обилиќ, јави Танјуг.

Инцидентот се случил синоќа, нешто по полноќ, во ресторанот „Шега“ во Милошево, потврди косовската полиција.

Полицијата трага по осомничените.

Нема информации за убиените. Двајцата повредени, сопственикот на ресторанот и неговиот син, се пренесени на лекување во Приштина.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести