понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Двајца од настраданите пешаци се со тешки телесни повреди, задржани се на Клиника

Од МВР инмформираат дека увидот траел до рано изутрина и се уште не се познати причините поради кои настанала наесреќата.

sitel

Поврзани вести

Двајца пешаци се со тешки телесни повреди, а еден е со телесни повреди и се задржани на понатамошно лекување на Клинички центар,информираат од МВР.

Ова е исходот од синоќешната сообраќајна несреќа која се случи на бул „Партизански одреди“ кога патничко возило „ауди“ удри во паркирано возило, а потоа и во сендвичарницата „Вили“ на булеварот „Партизанска“. Притоа настрадаа пешаци, две девојчиња родени 1994 година и едно момче родено 1995 година, сите од Скопје.

Од МВР инмформираат дека увидот траел до рано изутрина и се уште не се познати причините поради кои настанала наесреќата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести