петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Двајца осуденици приведени и пренесени во затвор

Поврзани вести

Двајца осуденици кои веќе подолго време се барале за да ги издржат пресудените затворски казни се уапсени минатата недела од скопската полиција и пренесени во затвор.

Триесет и деветгодишниот Леонардо Р. се барал за издржување затворска казна во траење од шест месеци за фалсификување исправа. Додека 58-годишниот Александар Н. бил осуден на една година поради тешка кражба.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести