четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 49

Двајца патници од Србија повредени во нападот на бриселскиот аеродром

policija-brisel

Поврзани вести

Во експлозијата на аеродромот во Брисел повредени се и двајца патници од Србија кои што купиле билети преку една белградска агенција, дознава РТС.

Во моментот на експлозијата патниците биле во холот на аеродромот.

Патниците се наоѓаат во болница, не се во животна опасност и во среда би требало да се вратат во Белград.

Најчитани вести