среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Двајца починати и четворица повредени во сообраќајката во тетовско

soobrakajka-aaa

Последни вести

На 19.10.2014 година, во 14,30 часот, на регионалниот пат Тетово-с.Јажинце кај с.Теарце, се случила сообраќајна незгода помеѓу ПМВ „БМВ“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Н.П.(24) од с.Лешок, ПМВ „опел вектра“ исто така со тетовски регистраски ознаки управувано од Д.А.(20) од с.Пршовце и ПМВ „крајслер“ со тетовски ознаки управуван од В.К.(43) од с.Мала Речица.

Во незгодата на лице место починале сопатниците на ПМВ „БМВ“, Даниел Л.(21) од с.Лешок и Леонардо Б.(16) од с.Јегуновце, а возачот се здобил со телесни повреди и е пренесен во Ургентен центар Скопје. Во незгодата со телесни повреди се здобиле возачот В.К. и неговите сопатници Е.З.(23), Ј.К.(23) и возачот Д.А., кои се пренесени во
Клиничката болница Тетово и се задржани за понатамошно лекување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести