среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Двајца полицајци повредени во експлозија на бомба во Каиро

jairo

Последни вести

Двајца египетски полицајци се повредени во експлозија во близина на претседателскиот комплекс во Каиро.

Рачно изработената бомба експлодирала синоќа пред главниот влез на палатата „Ел Куба“ во северниот дел на Каиро.

Групата „Агнад Маср (Воини на Египет) ја презеде одговорноста за нападот. Групата пред една година објави војна на египетските безбедносни сили.

Најчитани вести