вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Двајца полицајци ранети на должност во Њујорк

kola2

Последни вести

Двајца њујоршки полицајци се ранети доцна синоќа во Бронкс, а во тек е потерата по најмалку двајца напаѓачи, соопштија локалните власти.

Ранетите полицајци се хоспитализирани и не се во животна опасност.

Полицајците на местото на настанот дошле на повик, по дојава за грабеж, по што било пукано кон нив.

Се верува дека кон нив било пукано од автомобил во движење. Истрагата за наводниот грабеж е во тек.

Најчитани вести