Македонија,Крими хроника

Двајца повредени во пукање во тетовско Желино

Двајца повредени во пукање во тетовско Желино

Две лица се повредени синоќа околу 23 часот при излегување од чајџилница во тетовско Желино.

Додека излегувале, Б.А.(50), Џ.С.(52) и Е.Џ.(49) биле пресретнати од соселанецот В.Џ.(34) кој од пиштол испукал еден куршум во правец на  Е.Џ. но ги погодил А.Б. и Џ.С. во пределот на нозете.

Осомничениот е обезбеден и истиот се наоѓа во Полициска станица, по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.