недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Петмина повредени во сообраќајка на излезот од Струмица

Сообраќајот на овој патен правец е блокиран, а возилата се пренасочуваат кон патот за населеното место Ангелци.

pol1

Последни вести

Две лица се повредени во сообраќајката што се случи утрово околу 9 часот на излезот од Струмица, на патот кон Водoча и Вељуса, во близина на градските гробишта.

До несреќата дошло при судир меѓу две возила во струмички регистерски таблички, „фиат типо“ и „цитроен ксара“.

Со тешки повреди се здобиле возачот на „фиатот“, 31-годишниот Ѓ.И. и сопатникот од „цитроенот“ И.М. (67). Неговата сопруга Р.М. (68). и  И.Г. (24), кои биле сопатници, како и возачот на „Цитроенот“ Н.С. (25) се полесно поредени. Во овој автомобил се наоѓало и 12 годишно девојче кое поминало само со два скршени заба.

Полицијата изврши увид на местото на несреќата, а сообраќајот на овој патен правец беше блокиран, а возилата пренасочувани кон патот за населеното место Ангелци.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести