сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Двајца повредени во сообраќајка во Ѓорче Петров

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа, која утрово околу 7:40 часот се случила на улицата 4-ти Јули, во близина на пазарот, во населбата Ѓорче Петров.

ohrigjanec-zagina-vo-soobrakjajka-na-patot-ohrid-kichevo-147623

Поврзани вести

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа, која утрово околу 7:40 часот се случила на улицата 4-ти Јули, во близина на пазарот, во населбата Ѓорче Петров.

Двата автомобили, „голф“ и „опел корса“ се со скопски регистарски таблици. Повредените се пренесени во Градската болница и Ургентниот центар.

Полицијата врши увид на местото на несреќата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести