среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 12

Двајца повредени во судар на три возила во скопски Аеродром

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа што денеска на пладне се случи во Скопје.

аеродром

Поврзани вести

Од МВР информираат дека сообраќајната несреќа се случила во 12 и 05 часот на крстосницата од булевар „Јане Сандански“ и „Кузман Косифовски Питу“ меѓу три возила марка мерцедес, опел и пежо, сите со скопски регистарски ознаки.

Увидот е во тек, а од МВВ наведуваат дека засега имаат информации за повредени две лица кои се префрлени на Ургентен центар.

Фото: Ѕид на сообраќајниот срам

Најчитани вести