сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Шпанија: Уапсени двајца припадници на криминалната група „Пинк Пантер“

Уапсени двајца припадници на криминалната група „Пинк Пантер“. Шпанската полиција соопшти дека двете лица уапсени на Канарските острови се српски државјани.

policija-francija

Последни вести

Уапсени двајца припадници на криминалната група „Пинк Пантер“. Шпанската полиција соопшти дека двете лица уапсени на Канарските острови се српски државјани, пренесува Танјуг.

Во соопштението се наведува дека е издадена меѓународна потерница за останатите членови на бандата, откако биле собрани докази од станот каде престојувале двајцата уапсени.

Според соопштението…

Најчитани вести