понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Двајца пробиштипјани киднапирале нивна сограѓанка

Насилно ја внеле во возилото и ја однеле во правец на Свети Николе.

policajci

Поврзани вести

Две лица на возраст од 19 и 20 години од Пробиштип киднапирале нивна сограѓанка, по што и упатувале сериозни закани по нејзиниот живот, информира Министерството за внатрешни работи.

На 15-ти овој месец, 19-годишниот Х.Т. и една година постариот М.П, и двајцата од Пробиштип, околу четири часот, движејќи се со автомобил „југо 101 Скала“, ја пресретнале 20-годишната Р.Р., која пеш се движела по улицата.

Во еден момент, со употреба на физичка сила и закана, насилно ја внеле во возилото и се упатиле кон Свети Николе. Насилниците, во меѓувреме, и’ упатувале сериозни закани по нејзиниот живот.

Штипската полиција против поднесе кривична пријава за сторено кривично дело „противправно лишување од слобода“.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести