недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Двајца работници повредени при одрон на земја

BUGARIJA

Последни вести

Двајца градежни работници денеска се полесно повредени при одрон на земја на тунел во изградба во Бугарија.

Едниот од работниците се жалил на болки на грбот и имал гребаници по телото, а вториот се здобил со повреда на глуждот.

Според бугарската полиција, повредените работници се пренесени во болница и се вон животна опасност.

Најчитани вести