Македонија,Крими хроника

Двајца тешко повредени во Битола

Двајца тешко повредени во Битола

Непознато лице од засега непознати причини ги прободел во пределот на стомакот лицата А.И(37) и Ј.И(38), двајцата од Битола. Нападот се случил вчера околу 21.45 часот на улица Солунска во Битола.

Повредените се пренесени во Клиничката болница во Битола каде им се утврдени тешки телесни повреди и истите се задржани на понатамошно лекување.

Од МВР јавуваат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и расчистување на случајот.