сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 8

Двајца тешко повредени во Битола

UBOD-NOZEM-400

Последни вести

Непознато лице од засега непознати причини ги прободел во пределот на стомакот лицата А.И(37) и Ј.И(38), двајцата од Битола. Нападот се случил вчера околу 21.45 часот на улица Солунска во Битола.

Повредените се пренесени во Клиничката болница во Битола каде им се утврдени тешки телесни повреди и истите се задржани на понатамошно лекување.

Од МВР јавуваат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и расчистување на случајот.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести