вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 17

Двајца тешко повредени во сообраќајка на патот Градско-Прилеп

soobrakajka

Поврзани вести

Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „БМВ” и трактор, која синоќа се случила на патот Градско-Прилеп меѓу росоманските села Сирково и Камен дол, потврдија за МИА од Службата за итна медицинска помош Кавадарци.

– Во директен судир згмечен бил трактористот од Камен дол, а од силиниот ударот тракторот се превртел и завршил во блискиот ендек. Со животно загрозувачки повреди трактористот е однесен до кавадаречката општа болница, но поради сериозноста на повредите е пренесен на Ургентниот центар во Скопје, информираа од Брзата помош.

Возачот на патничкото моторно возило со битолски регистарски ознаки, инаку жена, се здобила со скршеница, која според Службата за итна помош при Здравствен дом Кавадарци, се карактеризира како тешка телесна повреда.

Најчитани вести