четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Двајца уапсени во Белград поради автоматска пушка

policija-belgrad-500

Последни вести

Белградската полиција приведе двајца мажи во центарот на Белград откако еден од нив се заканувал со автоматска пушка.

Како што јавуваат српските медиуми, двајцата мажи биле во својот автомобил зад една зградба во центарот на Белград, а едниот од нив имал раскрвавена глава. Полицијата веднаш го извадило ова лице од автомобилот, додека второто останало внатре заканувајќи се со автоматска пушка.

По десетминутни преговори со него, лицето се предало по што заедно со неговиот пријател биле приведени од страна на полицијата.

Се уште не е јасно како едното лице се здобило со повреди на главата и кои се причините за интервенција на полицијата, како и тоа дали овој случај е поврзан со Геј парадата која денеска се одржува во Белград.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести