сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Двајца загинати при излетување на воз во Франција

sini

Поврзани вести

Две лица загинале, а седуммина се повредени кога воз излетал од шините на француските Алпи.

Патничкиот воз, што сообраќал на релација Ница – Дињ-ле-Бена, наишол на карпа поради што еден вагон излетал.

На местото на несреќата се наоѓаатт спасувачки служби и хелокоптер, како и три лекарски екипи кои им помагаат на повредените. Еден од повредените е во тешка состојба, пренесуваат француските медиуми.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести