вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Двајца загинати при пад на мал авион во Грција

avion

Поврзани вести

Две лица го загубија животот при прад на мал авион во Грција.

Грчките медиуми јавија дека леталото се урнало непосредно по полетувањето од аеродромот во Спарта.

Според очевидци, по полетувањето авионот нагло почнал да губи висина и се урнал во близина на аеродромот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести