вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Двајца загинати во несреќа на градилиште во Сараево

saraevo

Последни вести

Две лица загинаа, а трето е потешко повредено синоќа при уривање на градежно скеле на објект во изградба во центарот на Сараево, јавија босанските медиуми, пренесува МИА.

Според претставник на полицијата, еден од загинатите работници починал на самото место на несреќата, додека вториот нешто подоцна в болница им подлегнал на здобиените повреди.

Повредениот работник е хоспитализиран на Клиниката за ортопедија и травматологија при сараевскиот Клинички центар.

Причините за несреќата засега не се познати. Полицискиот увид на местото на инцидентот треба да продолжи утрово.

Најчитани вести