Балкан

Двајца загинати во судар на два чамци во Косово

Двајца загинати во судар на два чамци во Косово

 Две лица се удавија, а две други се водат како исчезнати при судир на два чамца во езерото Газивода во близина на Зубин Поток во северниот дел на Косово.

Причините за судирот што се случил синоќа засега не се познати.