петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Двајца загинати во судар на два чамци во Косово

k2.items.cache.ff08c556b8558abe81b4e84a1f242865_Lnsp_589 (1)

Поврзани вести

 Две лица се удавија, а две други се водат како исчезнати при судир на два чамца во езерото Газивода во близина на Зубин Поток во северниот дел на Косово.

Причините за судирот што се случил синоќа засега не се познати.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести