сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Дванаесет години затвор поради канибализам

prezivljavanje_1355773246_670x0

Последни вести

Алексеј Горуленко од автономната руска република Јакутија е осуден на 12 години казна затвор поради канибализам.

Горолуенко е прогласен за виновен за намерно нанесување на тешка телесна повреда што довела до смрт, но во пресудата го нема зборот канибализам.

Во летото 2012 година Горуленко заедно со уште тројца мажи се изгубиле во шума. Кон крајот на ноември спасувачите го нашле само Горуленко и уште еден маж, а по неколку дена биле најдени и останките од третиот маж. Горуленко и другиот маж признале дека тој починал од глад, по што го изеле. Четвртиот маж се уште се води како исчезнат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести