четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Две братчиња починаа откако татко им ги заборавил во автомобилот

bebeb

Последни вести

Две братчиња на возраст од 18 месеци и три години починаа, откако нивниот таткото ги заклучил во автомобил во јужниот дел на Израел и заминал на работа, објавија израелските медиумите.

-Жители на селото Ал Сајед во пустината Негев ги виделе децата во автомобилот кога тие биле во безсознание, соопшти претставник на локалната спасувачка служба.

Според медиумите, децата починале од дехидрација, откако повеќе часови минале затворени во автомобилот паркиран недалеку од училиштето во кое предава нивниот татко.

Израел веќе неколку дена е зафатен од топлотен бран, а температурата во пустината Негев во текот на денот го надминува 35-от степен.

Најчитани вести