сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Две цркви мета на крадци

g_crkva

Поврзани вести

Две цркви во тетовско вчера се нашле на мета на крадците, информира денеска полицијата.

Црквата во тетовско Стенче вчера е ограбена, а крадецот кој сакала да се обогати крадејќи од црквата во Вратница заминал разочаран откако не нашол ништо.

Полицијата информира дека непознато лице ноќта меѓу четвртокот и петокот влегло преку прозорецот од црквата „Св. Илија“ во Стенче потоа ја исекол металната каса и одзел ооколу 43.000 денари.

Крадецот кој провалил во црквата „Св. Контантин и Елена“ немал таква среќа да налета на богат плен. Се изнамачил насилно да провали за внатре да не пронајде ништо, по што си заминал без да предзвика штета.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести