петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

Две деца од домот „11-ти Октомври“ три дена се исчезнати

Во полициската станица „Центар“, Л.Ј.(39) вработена во Домот за деца без родители „11-ти Октомври“, завчера пријавила исчезнување на две деца.

Поврзани вести

Според пријавата, на 26.04.2016 година од домот во непознат правец се оддалечиле двајца нивни штитеници на возраст од 16 и 17 години.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

Најчитани вести