недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Две деца загинаа во несреќата на патот Кичево – Охрид

Две деца загинаа во несреќата на патот Кичево - Охрид

Две деца загинаа во несреќата на патот Кичево - Охрид

Поврзани вести

Три лица од кои две малолетни загинаа во страшната сообраќајна несреќа која попладнево се случи на патот Кичево-Охрид, објави Курир.

Според првичните информации меѓу загинатите е едно бебе.

Три лица се тешко повредени во страшната несреќа. Едното е задржано во охридската болница „Св.Еразмо“, а две се итно испратени во Ургентниот центар во Скопје.

Во несреќата учествуваа автомобил „Волво“ со кичевски регистерски таблички и пик-ап со струшки таблички. Полицискиот увид во присуство на јавен обвинител е завршен, а сообраќајот нормализиран.

Најчитани вести