вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Две дечиња изгореа во пожар во Србија

spanija, pozar

Поврзани вести

Две дечиња изгореа во пожар кој избувнал во нивната семејна куќа во Панчево, Србија.

Засега не се знае како дошло до избувнувањето на пожарот, а во моментот во куќата се наоѓале 2-годишниот А.Ј. и 5-годишниот К.Ј. кои за жал заминаа во смрт.

Пожарникарите се на терен и се справуваат со огнените јазици.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести