сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Две години затвор за скопски дилер

droga_copy_1

Последни вести

По судска наредба, скопската полиција вчера го уапси Дарко М. (29) од Скопје за издржување затворска казна од две години.

Уапсениот е осуден за кривично дело  неовластено производство и продавање наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори и бил спроведен во полициската станица „Аеродром“.

Најчитани вести